Ruima mini 4 pro

Hulajnoga Elektryczna Ruima mini 4 pro 48V 16A

Ruima mini 4 pro to hulajnoga elektryczna o niezwykle ciekawych, wartych uwagi parametrach. Wśród Konsumentów zyskuje na coraz większej popularności, ponieważ jej właściwości mogą spokojnie konkurować z rynkowymi, bardziej znanymi propozycjami, takimi jak Ninebot Max, Techlife x5, Xiaomi pro 2, Speedway mini 4 pro, Motus Scooty 10. Warto zaznaczyć, że parametry Ruimy są takie same jak produktu Speedway mini 4 pro (ponieważ Ruima to udany klon Speedaway), natomiast ich cena jest różna. Ruima mini 4 pro zyskuje przewagę nad powyżej wymienionymi alternatywami konkurencji, ponieważ może się poszczycić najkorzystniejszym, atrakcyjnym stosunkiem parametrów, wagi do ceny. Ponieważ jej głównym, wiodącym dystrybutorem są Chiny, a najłatwiej zakupić ją w internetowym sklepie AliExpress (dostawa z magazynu EU więc nie grożą dodatkowe opłaty celne) cena hulajnogi nie jest wysoka, po odpowiednich kuponach wersja 16ah kosztuje 2 500zł.

Ruima mini 4 pro wyróżnia się przede wszystkim swoimi parametrami, które wypadają korzystnie względem ceny hulajnogi.

Na co Konsumenci najczęściej zwracają uwagę wybierając Ruime? 

  • Korzystna, trwała i wysokiej jakości bateria 16ah Lg oraz Panasonic, 
  • Ulepszona, innowacyjna metoda składania części hulajnogi, 
  • Ograniczenie prędkości by nie łamać nowego prawa UTO, 
  • Dostępność części,
  • Waga,
  • Atrakcyjna cena (2500 zł w wersji 16ah z magazynu eu). 

Ruimie mini 4 pro – Bateria

Bateria, oprócz najlepszej jakościowo wersji 16ah Lg lub Panasonic dostępna jest również w innych wariantach pojemnościowych. Wersja 16ah zdecydowanie jest optymalnym wyborem ale jeśli nie zależy nam na zasięgu, wersja 13ah~ jest dobrym wyborem bo można ją zakupić za niecałe 2 000 zł z magazynu EU a to już stanowi poważną konkurencję dla hulajnóg elektrycznych z przedziału cenowego do 2 000 zł.

Bateria hulajnogi elektrycznej Ruimie mini 4 pro jest polimerem litowym. Co to oznacza? Do jej wykonania wykorzystano stopy metalicznego litu oraz polimery przewodzące. Ta stosunkowo nowa na rynku technologia pozwala na konstrukcję cienkich, elastycznych ogniw. Ich wadą jest jednak fakt, że są dosyć nieodporne na przeładowania, natomiast w Ruimie mini 4 pro nie stanowi to problemu. Hulajnoga posiada system odcięcia ładowania po osiągnięciu 100% naładowania baterii co niweluje do 0 szansę na uszkodzenie baterii.

Ruima mini 4 pro jest dostępna w dwóch, standardowych wariantach kolorystycznych. Jest to ukłon w stronę klasyki. Produkt zakupić można w białej bądź czarnej wersji. Standardowa kolorystyka hulajnogi umożliwia ozdobienie jej według własnej inwencji twórczej specjalnymi, oryginalnymi, barwnymi naklejkami w nietypowych motywach. 

ruima mini 4 pro

Ruimie mini 4 pro – parametry

Dobra, sprawna hulajnoga elektryczna powinna bez jakichkolwiek trudności rozpędzać się do 20-25 km/h. Na marginesie mówiąc, 25 km/h to w Europie limit prędkości w odniesieniu do hulajnóg elektrycznych. Użytkownik może jednak samodzielnie podnieść w ustawieniach fabrycznych prędkość urządzenia. Jak podaje producent, normalna prędkość Ruimy mieści się w przedziale 43-48 km/h. 

Ruima mini 4 pro waży zaledwie 17kg co przy wielkości baterii 16ah (która musi swoje ważyć) i posiadanej amortyzacji czyni ją świetną propozycją do miasta. Miejska hulajnoga musi być lekka, sama w sobie być kompaktowa i mieć możliwość składania najnaiwniejszej liczby elementów (o tym później). Ruima spełnia wszystkie te wymagania. 

Ośmiocalowe opony powinny zadowolić większość Klientów. Sprawnie przemieszczają się po większości miejskich powierzchni.  

Niewątpliwą zaletą tego modelu jest fakt, iż można go składać. Dlaczego to takie ważne? Gdy przemieszczamy się z hulajnogą po mieście, niejednokrotnie spotka nas sytuacja, kiedy złożenie hulajnogi będzie konieczne. Chcąc wejść z nią chociażby do komunikacji miejskiej, musimy wpierw złożyć jej konstrukcję. Warto dodać również, że maksymalne obciążenie hulajnogi wynosi 120 kg. Klient po zakupie otrzymuje osiemnaście miesięcy gwarancji. 

Rynkowa konkurencja Ruimy mini 4 pro

Najczęściej porównywana jest z Ninebot Max, Techlife x5, Xiaomi pro 2, Speedway mini 4 pro, Motus Scooty 10. Szczególną przewagę uzyskuje nad produktem Xiaomi. Cena tych produktów jest zbliżona, natomiast Ruima zdolna jest osiągnąć zdecydowanie większą prędkość przy jednoczesnym większym zasięgu (ilości kilometrów, jakie jest w stanie przebyć po ładowaniu). 

Jedyną słabością Ruima mini 4 pro BYŁ fakt posiadania jednego hamulca, tylko z tyłu. Od 2021 na Alim jest dostępna POPRAWIONA wersja z dwoma hamulcami, to prawdziwym przełom bo największy mankament tej hulajnogi został poprawiony. Dwa hamulce czynią produkt kompletnym. Droższą Alternatywą dla Ruimy mini 4 pro są Zero 9, Kaboo Mantis czy Langfeite l8s

Osiągi Ruima mini 4 pro 48V 16A

Producent
ModelRuima mini 4 pro 48V 16A
Waga17 kg
Rozmiary złożonej970 x 180 x 330
Moc Silnika500 W
Maksymalna prędkość fabryczna50 km/h
Zasięg50km
Wielkość baterii768 Wh Li-ion LG/Panasonic
Czas ładowania7~ godzin
Maksymalne obciążenie120 kg
Typ hamulcówHamulec bębnowy + hamulec elektryczny
Typ opon8″ pneumatyczne + pneumatyczne
OświetleniePrzód i tył
Klasa wodoodpornościIP54
Przyśpieszenie  (0 to 24 kmh)5.1 sekund
Dystans hamowania (24 to 0 kmh)4.4 metry
Średnia cena 2 600 zł

Cena Ruima mini 4 pro 48V 16A

W zależności od czasu oraz miejsca w którym ją kupujemy możemy założyć że jej widłaki cenowe to 2 500 zł – 2 700 zł. Przyjmijmy więc że jej średnia cena rynkowa to 2 600 zł i oceniajmy ją w kategorii cenowej hulajnogi elektrycznej do 3 000 zł.

ruima mini 4 pro

Miałeś przyjemność przetestować hulajnogę, którą dzisiaj poddaliśmy wnikliwej analizie? Śmiało podziel się z nami swoją opinią! Zostaw w komentarzu recenzje i ułatw decyzję o zakupie innym zainteresowanym. Hulajnoga elektryczna Ruima mini 4 pro ma praktycznie same zalety. Warto docenić jej szybkość, porządną baterię, waga, natomiast wyposażenie w tylko jeden, tylni hamulec zostało poprawione przez producenta co uczyniło tej sprzęt kompletnym.

Gdzie najtaniej kupić Ruima mini 4 pro:

Hulajnoga jest dostępna w Polskiej dystrybucji ale zazwyczaj kosztuje ona grubo ponad 3200 zł. Najrozsądniejszym wyjściem jest jej zakup z Aliexpress z L-S Storek który ma ponad 700 sztuk sprzedanych ze średnią oceną 4.7.

Aktualizacja po uszczelnieniu podatku wat dnia 01.07.2021r!

L-S Store prosi aby wszystkie zakupy był dokonywane przez magazyn z Chin, wtedy Aliexpress nie nalicza podatku Vat. Chińczyk z L-S Store przekonuje że płacą oni vat za swoje produkty bo czy zamówienie idzie z Chin czy bezpośrednio z Magazynu w Hiszpanii to i tak przechodzą tą samą drogą (przez Hiszpanię) i wszystkie podatki są uregulowane. Aliexpress nie bierze tego pod uwagę i z automatu nalicza vat (co wd. Chińczyka dubluje zapłacenie podatki – niepotrzebnie) na magazyny EU. W niedalekiej przyszłości z ego powodu l-s zlikwiduje opcję zakupu z Hiszpanii i ustawi krótszy czas dostawy z Chin, bo produkty będą czekały w magazynie eu ale by ali nie dublował podatku to miejscem sprzedaży będą Chiny. Liczymy Chińczym ma rację i faktycznie płacą vat bo historycznie zamawiając w l-s, czy to z Chin czy EU nikt jeszcze nie spotkał się z problemem doliczonego vatu. Wszystkie zamówienia z Chin będą szły z Hiszpanii jeśli tylko będą w magazynie (co obecnie można zobaczyć zaznaczając magazyn Hiszpański). Średni czas dostawy z Chin to około 15 dni roboczych więc bez tragedii.

Kilka screenów z rozmowy:

I jeszcze informacja odnośnie wzrostu ceny przez doliczony Vat, L-S Store pisze:

Tutaj znajdziemy aukcje:

a tutaj mamy dedykowany kod kupon rabatowy na -30$ dla ocen-hulajnoge:

Kupon można łączyć z kodami promocyjnymi oraz cash backiem więc cena może wejść nawet do 2200 zł. Dodatkowo Chińczyk jest dość responsywny i w razie problemów ze sprzętem, dosyłają części zamienne bez problemu. Godni rekomendacji.

Tutaj kupon rabatowy na -15$ na wersję z mniejszą baterią:

Opinie o Ruima mini 4 pro 48V 16A

Ruima mini 4 pro
Leave A Review
Jakość Wykonania
55
Zespół Napędowy
60
Komfort Jazdy
35
Zgodność z danymi producenta
40
Awaryjność
62
Cena
62
Based on 2 Visitor Reviews
62
User Average
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Atonre
50

Ruima w nowej odsłonie z dwoma hamulcami. 16Ah. Generalnie chińczyk pełną gębą. Po przesiadce z ninebot es3 i ponad 2tys km mam porównanie. Wersja odświeżona więc 2 hamulce. Zasięg w trybie 1 przy 110kg ok 58km. Jest nieźle. Mamy zawieszenie, kompaktową hulajkę po złożeniu i prędkość max na poziomie 45km/h. Tyle z plusów. Jako że to chińczyk, wszystkie śrubki trzeba dokręcić. Moja dotarła ze źle wyfrezowaną felgą przedniego koła, czekam na sprawną część. Bicie niemiłosierne i ocieranie wentyla o widelec w gratisie. Porażką w stosunku do ninebot jest tempomat. Ustawienie prędkości jest wyczynem na miarę startu na księżyc. Na kostce czy nierównej drodze czasami przez 500m nie zamierza się włączyć albo nie da się utrzymać jednej predkosci. Jak jedziemy w kilka pojazdów to w ruimi mamy ciąg przyspieszeń i zwolnień… Odgłos silnika to taka chińska motorówka, dzwonek niepotrzebny. Jadąc robimy tyle hałasu że wszyscy schodzą z drogi 😉 hulajnoga jest mega ciężka i niewygodna w noszeniu, ninebota bieżemy jedną ręką na 3 piętro a tu modlimy się o windę. Hamulce bębnowe więc nic specjalnego, taka technologia z lat 70tych. Żeby jednak nie było… Zasięg, moc silnika i wygodny podest nawet dla dorosłego ze szkrabem, powodują że to mega sprzęt 😉 polecam tylko jeśli ktoś szuka sprzętu z przyzwoitym zasięgiem, umie posługiwać się narzędziami i nie musi nosić sprzętu na 3 piętro 😉 ps. Vmax przy tej wielkości kółek to istne szaleństwo na lekko nierównej drodze 😂

Breakdown
Leave A Review

Jakość Wykonania
50
Zespół Napędowy
50
Komfort Jazdy
50
Zgodność z danymi producenta
50
Awaryjność
50
Cena
50
TypUkradkiem
75

Tania i zwinna. Jak na takie maleństwo jest zaskakująco mocna i szybka. Duży atut to niska waga, jakieś 16kg. Łatwo wnieść po schodach. Po złożeniu mieści się do bagażnika, a w mieszkaniu nie zajmuje połowy korytarza. Przy mojej masie (72kg) spokojnie rozpędza się do ponad 40km/h. Bardzo dobra na pierwszą hulajnogę. Piszę to jako były użytkownik słynnej Xiaomi Pro, od której zacząłem przygodę i na której zrobiłem ponad 4000km. Minusy to malutkie kółeczka, niski komfort jazdy pomimo zawieszenia z przodu i z tyłu, no i droga hamowania liczona w latach świetlnych. Tylna opona jest pełna, czyli odpada problem z przebiciem, ale za to traci się na komforcie i łatwo się poślizgnąć na mokrym. Jeśli to czytasz, to pewnie stoisz przed wyborem Xiaomi Pro czy Ruina, więc gdybym ja dzisiaj kupował po raz pierwszy wybrałbym Ruinę i tobie też to radzę.

Breakdown
Leave A Review

Jakość Wykonania
60
Zespół Napędowy
70
Komfort Jazdy
20
Zgodność z danymi producenta
30
Awaryjność
75
Cena
75
2
0
Would love your thoughts, please comment.x