Ninebot Max Opinie

Hulajnoga Elektryczna Ninebot Max

Hulajnoga Elektryczna Segway Ninebot MAX to nowoczesny skuter, stanowiący w swojej kategorii cenowej (produkt do 3000 zł) połączenie ponadprzeciętnej wytrzymałości i technicznej ergonomii jazdy. Urządzenie wyposażone jest w silnik o mocy 350W, a także dedykowany akumulator o pojemności 551 Wh. Skuter posiada maksymalne obciążenie o udźwigu 100 kg, a w skład jego siły napędowej wchodzą opony pneumatyczne o kulminacyjnym kącie nachylenia 20° oraz średnicy 10”. Urządzenie zyskuje swoją optymalną wydajność po pełnym naładowaniu baterii, które w przybliżeniu trwa około 6 godzin. W zastosowanej konfiguracji urządzenia, pozwala to na przebycie odległości nawet 65 km.

Istotnym atrybutem produktu jest dostępność funkcji Bluetooth, która umożliwia mu bezproblemową łączność z dowolnym urządzeniem mobilnym. W praktyce, ułatwia to kontrolę nad hulajnogą za pomocą dedykowanej aplikacji, która dostarcza bieżących informacji o najważniejszych aspektach jazdy. Można dzięki temu sprawdzić m.in. aktualny stan obciążenia baterii, przejechaną odległość czy uzyskaną prędkość. Na uwagę zasługuje też obecność kilku technicznych atrybutów, tworzących fundamentalną, mechaniczną część urządzenia. Do tego grona należy zaliczyć przede wszystkim elektroniczny hamulec na tylnym kole oraz bębnowy odpowiednik, umieszczony na przodzie napędu. Wspomniany model dysponuje także rozwiązaniami technologii LED, do których można zaliczyć przednie i tylne światło oraz unikatowy wyświetlacz. 

Ninebot Max Bezpieczeńśtwo

Elektryczna Hulajnoga Ninebot Max – na tle dostępnych na rynku odpowiedników – nie ustępuje wysokim stopniem bezpieczeństwa ani ponadprzeciętną obsługą. W swojej kategorii cenowej (produkt do 3000 zł), oferuje popularny w tym wariancie podwójny system hamowania, co usprawnia stabilność i ułatwia sterowanie podczas jazdy. Co więcej, dysponuje wbudowanym adapterem 3A, przeznaczonym do szybkiego ładowania akumulatora, a także portem na zewnętrzną ładowarkę 5A. Biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny, należy wspomnieć, że posiadanie przez Ninebot Max wewnętrznego adaptera w tym wariancie, wiąże się ze sporą korzyścią. Element ten bowiem nieczęsto gości wśród produktów reprezentowanego kryterium wartości, czego klasycznym przykładem może okazać się Techlife X5.

segway ninebot max

Patrząc na przytoczony model, trzeba również uwzględnić osiągane prędkości, których wartość znacznie odbiega od atrakcyjniejszych cenowo konkurentów. Szczytowa szybkość jazdy wspomnianej hulajnogi nie przekracza 25 km/h, co nie wyróżnia jej w skali szybkości wśród produktów w reprezentowanym wariancie jakości. Podobną maksymalną wartość prędkości w poruszaniu oferują urządzenia w przedziałach, sięgających rzędu 1000 zł. Jest to widoczne w dostępnych na rynku ergonomicznych wersjach hulajnóg, takich jak Xiaomi M365 Pro, Kugoo S1 Pro czy Segway Ninebot ES2  Należy jednak pamiętać, że prędkość 25 km/h odpowiada najwyższej dopuszczalnej wartości dla użytkownika skutera na polskich ścieżkach rowerowych. Skali tej, z prawnego punktu widzenia nie wolno natomiast przekraczać na chodniku (do 8 km/h) oraz ulicy (do 20 km/h). 

Ninebot Max Zasięg

Hulajnoga elektryczna Ninebot Max w klasyfikowanym standardzie, reprezentuje stosunkowo korzystny wariant proporcji między czasem ładowania akumulatora a efektywną długością jazdy na jednym zasilaniu. Sześciogodzinne ładowanie do pełna zapewnia szczytową wydajność, która pozwala cieszyć się mobilnością aż do przebycia dystansu 65 km. Tego typu stosunek nieczęsto pojawia się nawet wśród droższych modeli (od 3000 zł), które, mimo zaliczania wyższych wartości jednego pełnego zasięgu, zazwyczaj ustępują długością ładowania baterii. Uzyskanie optymalnej wydajności, w wielu przypadkach wiąże się z koniecznością czasochłonnego kontaktu skutera z adapterem, który potrafi przekroczyć nawet 10 godzin. Wśród niższych kategorii cenowych (do 2500 zł), dłuższy czas ładowania odzwierciedla mniejszą wytrzymałość, co obrazuje przypadek Ruima Mini 4 Pro (7~ godzin, 50 km) bądź Xiaomi Mi Pro 2 (8-9 godzin, 45 km). 

Ninebot Max jest wielofunkcyjną wersją skutera, sprzedawaną od kilku lat przez amerykańskiego producenta dwukołowych pojazdów do transportu osobistego, Segway Inc.. Przedsiębiorstwo popularnego biznesmena i wynalazcy, Deana Kamena, jest autorem trzech serii elektrycznych hulajnóg (Ninebot by Segway ES1, ES2, ES4). Modele przytoczonych edycji stanowią ekonomiczną alternatywę dla egzemplarzy odsłony G30, do której należy opisywany produkt (Ninebot KickScooter MAX G30 Powered by Segway). Co warte odnotowania, Segway, oprócz designerskich skuterów, oferuje również szereg innych urządzeń o zróżnicowanym profilu i zastosowaniu. Ma on w swoich zasobach m.in. profesjonalne skutery samo balansujące (Segway i2 SE), autonomiczne roboty (seria Segway Robot) czy też najnowszej generacji monocykle (Ninebot by Segway One E+, Ninebot by Segway One S2).  

Osiągi Ninebot Max

ProducentNinebot
ModelNinebot Max
Waga19 kg
Rozmiary złożonej117 x 46 x 53 cm
Moc Silnika350 W
Maksymalna prędkość fabryczna31 kmh
Range64 km
Wielkość baterii551 Wh
Czas ładowania6 godzin
Maksymalne obciążenie100 kg
Typ hamulcówBębnowy + elektryczny
Typ opon25.4 cm pneumatyczne + pneumatyczne
OświetleniePrzód i tył
klasa wodoodpornościIPX5
Przyśpieszenie  (0 to 24 kmh)5.4 sekund
Dystans hamowania (24 to 0 kmh)5.2 metrów
Średnia cena 2 700 zł

Cena Ninebot Max

W zależności od czasu oraz miejsca w którym ją kupujemy możemy założyć że jej widłaki cenowe to 2 200 zł – 3 200 zł. Przyjmijmy więc że jej średnia cena rynkowa to 2 700 zł i oceniajmy ją w kategorii cenowej hulajnogi elektrycznej do 3 000 zł.

ninebot max

Gdzie najtaniej kupić Ninebot MAX:

Obecnie najtańszym źródłem zakupu Ninebot Max jest Amazon.pl, mamy i gwarancję i fakturkę, wszystko się zgadza. Można się zmieścić w kwocie 2 600 zł!

Jeżeli miałeś okazję korzystać z tego modelu to podziel się z nami swoją opinią! Jesteśmy ciekawi Twojego zdania na temat Ninebot MAX, a dodatkowo dzięki Tobie pozostali użytkownicy będą mogli porównać porównać go na tle konkurencji i w ten sposób dokonać jeszcze lepszego wyboru w zakupie hulajnogi elektrycznej.

Opinie o Ninebot Max

Ninebot Max Opinie
0
User Average
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
klodek

Świetna hulajka dla osób które chcą tylko jeździć i ładować.
Świetnie wykonania, kilka usprawnień w porównaniu do m365 (składanie kierownicy, lampka, silnik, zasięg, opony itp. )
Jest to mój główny środek transportu i używam ja w każda pogode, deszcz czy mróz jej niestraszny.
Poprzez zwiększenie masy i poszerzenie kierownicy, jest bardziej stabilna
Jedzie max 34km/h
Dosłownie bezawaryknie zrobione 900km w trudniejszych warunkach, deklarowany zasięg jest realny do osiągnięcia.
Jesli chcesz ją zobaczyć znajdź mnie na FB „małe pojazdy elektryczne Wrocław”

Molownik1

Posiadam od paru miesięcy i śmiało mogę polecić. Bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Hulajka jedna z najbardziej niezawodnych, mam przejechane 500km i musiałem tylko dwa razy do pompować koła, żadnego dokręcania śrubek, regulowania, zmiany dętek 😉. Łożyska z przodu mogły by być lepszej jakości, bo zaczynają pomału o sobie dawać znać ale ponoć po zmianie na skf problem znika na lata. G30 po lekkim modzie udało mi się przejechać 35km co przy mojej wadze 102kg jest dla mnie dobrym wynikiem. Po modzie max prędkość to 34km/h ale po spadku baterii do około 70% jedzie już praktycznie jak seria 30km/h i tak do końca baterii dodam że silnik drugiej generacji. Hulajka jest dość duża ma wysoko kierownicę i długi, szeroki podest (jak na hulajki miejskie) co dla mnie było kluczowym elementem w wybraniu tej maszyny gdyż mierzę 196 cm i na innych hulajkach czułem się jak bym jechał na dziecięcej zabawce. Ogólnie nie żałuję zakupu tego sprzętu, bardzo dobra maszyna na miasto szczerze polecam. 😁

2
0
Would love your thoughts, please comment.x