Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/wp-content/plugins/wpdiscuz/themes/default) is not within the allowed path(s): (/home/platne/serwer149189/public_html/ocen-hulajnoge.pl/:/home/platne/serwer149189/tmp/:/home/virtuals/ocen-hulajnoge.pl/:/usr/local/php56-fpm/lib/php/:/tmp:/home/tmp:/var/lib/php5) in /home/platne/serwer149189/public_html/ocen-hulajnoge.pl/wp-content/plugins/wpdiscuz/forms/wpdFormAttr/Form.php on line 140
Ninebot ES2 by Segway! Oceniaj i recenzuj Segway Ninebot ES2
segway ninebot es2

Segway Ninebot ES2 Opinie

Hulajnoga Elektryczna Ninebot ES2 by Segway

Ninebot by Segway KickScooter ES2 to następcą modelu ES1 o wyraźnie zmodyfikowanych funkcjach. Poprawiono w nim amortyzację oraz dodano aplikację mobilną. Zadbano też o elementy personalizacji, pozwalając użytkownikowi na wybór koloru podświetlenia. Pod kątem wyglądu zewnętrznego modele są identyczne i niewprawnemu oku ciężko byłoby je odróżnić. Model cechuje się dużą elastycznością, można do niego podczepić dodatkową baterię, która pozwoli na przejechanie dodatkowych kilometrów. Hulajnogę nazywamy wtedy Ninenebot ES4.

Specyfikacja Ninebot ES2

Ninebot ES2 posiada 300 W silnik, który bez problemu pozwoli nam na jazdę z prędkością 25 km/h. Możemy jeździć w trzech trybach: z ograniczoną prędkością, standardowym oraz sport. Pojemny akumulator zapewni nam maksymalny zasięg 25 km na jednym ładowaniu. Jest za zasięg deklarowany przez producenta, jednak w warunkach praktycznych nieco się on zmniejsza. Sugerowany czas ładowania to 4 godziny, jednak w większości przypadków sprzęt naładuje się w niewiele ponad 3 godziny. Bateria posiada system, który chroni ją przed przegrzaniem, przeładowaniem i przepięciem. Efektem tego jest na przykład to, że hulajnoga nie zacznie ładowania kiedy sprzęt jest zbyt gorący. 

Składanie oraz rozkładanie hulajnogi jest bardzo proste, wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk. Całość waży 12 kg, a jej niewielkie wymiary pozwalają z łatwością przechowywać ją w samochodzie lub zabrać ją do autobusu czy tramwaju. 

Ninebot posiada dwa rodzaje hamulców, elektroniczny oraz awaryjny mechaniczny. W teorii zastosowanie hamulca elektronicznego miało zapewnić bezpieczną odległość hamowania, w praktyce jednak wielu użytkowników ma problemy z mocą hamulca w przypadku osiągania większych prędkości. 

W modelu zdecydowano się na pełne, bezdętkowe koła. Dzięki temu unikniemy ich pompowania czy trwałego uszkodzenia. Dla zapewnienia komfortu jazdy zarówno przednie jak i tylne koło posiada amortyzator, który w dużej mierze pomoże zrekompensować zastosowany rodzaj kół. 

Hulajnoga udźwignie maksymalnie 100 kg i pokona wzniesienia o nachyleniu do 10 stopni. Liczne testy wskazują, że nawet przy największym możliwym nachyleniu powierzchni, sprzęt zachowuje pełnię mocy.

Ciekawą funkcją ES2 jest podświetlenia RGB LED, które zwykle nie występuje w tego typu pojazdach. Do wyboru mamy kilka kolorów podświetlenia. W warunkach nocnych dodatkowo zwiększa ono widoczność naszej hulajnogi, a w dzień jest bardzo przyjemnym dla oka “bajerem”.  

Hulajnoga została wyposażona w wyświetlacz LED, z którego odczytamy aktualną prędkość oraz stan baterii. Całą resztę parametrów oraz wybór trybu jazdy znajdziemy w aplikacji mobilnej. Aplikacja pozwoli nam na kontrolę podświetlenia oraz prędkości. Wskazuje także podstawowe statystyki takie jak zasięg oraz stan baterii. Aplikacja przyda się również do aktualizowania oprogramowania hulajnogi oraz umożliwi nam czasowe zablokowanie sprzętu. 

Dodatkowa bateria Ninebot ES2

Do hulajnogi możemy dokupić drugi akumulator, która pozwoli nam na przejechanie dodatkowych 20 km, jednak całość jest wtedy nieco cięższa (15 kg) i traci na mobilności. Sprzęt z dodatkowym akumulatorem nosi nazwę Ninebot ES4. Montaż baterii jest banalnie prosty, przykręca się ją do przedniej części hulajnogi i wpina do gniazda znajdującego się w ramie. Pozwala nam to elastycznie dostosowywać jego wagę do naszych aktualnych potrzeb. Niestety umiejscowienie baterii dla niektórych jest trochę niefortunne i utrudnia niesienie hulajnogi po złożeniu. Bateria wydłuża czas ładowania do maksymalnie 6 godzin. Montując ten akumulator pamiętajmy, że obie baterie ładują się równocześnie i nie ma potem możliwości rozładowania ich osobno. W czasie użytkowania obie baterie oddają energię w tym samym czasie.  

segway ninebot es2

Zalety i wady modelu Ninebot ES2

Wielu użytkowników ceni Ninebot ES2 za jakość wykonania i brak wydawania irytujących dźwięków w czasie jazdy. Nie sprawdza się to jednak u części posiadaczy modelu. Możliwe, że niektóre egzemplarze posiadają niewielkie defekty pod tym względem lub jest to kwestią indywidualnego użytkowania. 

Największe zalety modelu:

  • wysoka jakość wykonania,
  • tryb sportowy oraz dobre przyspieszenie,
  • elastyczność wynikająca z możliwość montażu dodatkowej baterii, 
  • lekka konstrukcja,
  • pełne koła, 
  • zabezpieczenie baterii oraz antykradzieżowe,
  • podświetlenie RGB LED.

Jeżeli chodzi o wady to użytkownicy najczęściej wskazują na zbyt wąską deskę co delikatnie obniża komfort jazdy. Niektórzy woleliby również wyposażyć model w standardowe hamulce. Decydując się kupno modelu koniecznie zwróćmy uwagę na jego wersję. Początkowo w sprzedaży dostępne były wersje 1.3v, które posiadały płytę główną sterownika, która ulegała częstym awariom po podłączeniu dodatkowej baterii. Najlepiej szukać wersji 1.5v (informacja na pudełku), w której wada została wyeliminowana. Niewielką wadą mogą okazać się także pełne koła, które minimalnie zmniejszają komfort jazdy w stosunku do wersji pompowanej. 

Porównanie Ninebot ES2 z innymi modelami

Ninebot ES2 może konkurować z takimi modelami jak Ninebot Kickscooter E22E, Xiaomi 1s, Xiaomi m365 czy Motus Scooty 8.5. Każdy z modeli posiada dość podobne parametry jeżeli chodzi o maksymalny zasięg, udźwig i prędkość. 

Miłośnikom bardziej standardowego hamowania na pewno bardziej do gustu przypadnie model Motus Scooty 8.5 wyposażony w hamulec tarczowy. Alternatywą może być również Ninebot Max, pochodzący z nowej linii Xiaomi, który posiada hamulec elektryczny i regeneracyjny przedni oraz hamulec bębnowy. Ten model został wykonany na bazie Xiaomi m365, jednak jest on zdecydowanie droższy i cechuje się lepszymi parametrami. 

Tym co tam naprawdę wyróżnia ES2 od konkurencji jest dodanie podświetlenia oraz bardzo solidne wykonanie produktu. Sporą zaletą są również pełne koła, które pozwalają na  jazdę bez obawy o zbędne serwisowanie i konserwację.

Nie bez znaczenia jest też firma produkująca sprzęt. Firma Ninebot jest prywatną firma z siedzibą w Pekinie w Chinach, która w 2015 roku przejęła firmę Segway. Firma specjalizuje się w produkcji pojazdów do przemieszczania się w warunkach miejskich. Dobrze ugruntowana pozycja Ninebota na rynku, zapewni nam niezawodny serwis i przejrzyste warunki reklamacji.   

Osiągi Ninebot ES2

ProducentSegway Ninebot
ModelNinebot ES2
Waga12 kg
Rozmiary złożonej104 x 43 x 30 cm
Moc Silnika300 W
Maksymalna prędkość fabryczna25 kmh
Range18 km
Wielkość baterii187 Wh
Czas ładowania4 do 6 godzin
Maksymalne obciążenie100 kg
Typ hamulcówElektroniczny + nożny
Typ opon21.6 cm pełne
OświetleniePrzód, tył i podest
klasa wodoodpornościIP54
Przyśpieszenie  (0 to 24 kmh)7.1 sekund
Dystans hamowania (24 to 0 kmh)5.4 metra
Średnia cena 1 500 zł

Cena Ninebot ES2

W zależności od czasu oraz miejsca w którym ją kupujemy możemy założyć że jej widłaki cenowe to 1 300 zł – 1 700 zł. Przyjmijmy więc że jej średnia cena rynkowa to 1 500 zł i właśnie w takiej kategorii cenowej prosimy o jej ocenę.

segway ninebot es2

Zdarzyło Ci się już testować ten model? Czy Twój egzemplarz skrzypi podczas jazdy czy pozwala na ciche przemieszczanie? Zostaw komentarz i podziel się swoimi doświadczeniami z innymi miłośnikami dwóch kółek.

Gdzie najtaniej kupić Ninebot ES2:

Obecnie najtańszym źródłem zakupu ES2 jest Amazon.pl, mamy i gwarancję i fakturkę, wszystko się zgadza. Można się zmieścić w kwocie 1 500 zł!

Jeżeli miałeś okazję korzystać z tego modelu to podziel się z nami swoją opinią! Jesteśmy ciekawi Twojego zdania na temat Ninebot ES2, a dodatkowo dzięki Tobie pozostali użytkownicy będą mogli porównać porównać go na tle konkurencji i w ten sposób dokonać jeszcze lepszego wyboru w zakupie hulajnogi elektrycznej.

Opinie o Ninebot ES2

segway ninebot es2
Segway Ninebot ES2 Opinie
Leave A Review
Jakość Wykonania
83
Zespół Napędowy
93
Komfort Jazdy
73
Zgodność z danymi producenta
79
Awaryjność
84
Cena
97
Based on 2 Visitor Reviews
85
User Average